Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Jazda na śpiocha

WITD Wrocław pojazd członowy zmęczenie wypadek czas pracy wykresówka nieprawdziwe dane

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Yoda

Yoda

    Administrator

  • Administratorzy
  • 221 postów

Napisano 19 kwiecień 2014 - 18:07

JAZDA NA ŚPIOCHA

 
W dniu 16.04.2014r. o godzinie 4:00 na drodze krajowej nr 3 niedaleko Mieszkowa (powiat polkowicki) kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą, zasnął za kierownicą i zjechał z jezdni do rowu, zatrzymując się na drzewie. W wyniku uderzenia ciągnik rozpadł się na części.
 

dw.jpg

 
Kierowca został ranny i przewieziony do szpitala. Inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego wezwani na miejsce zdarzenia przez Policję przeanalizowali czas pracy kierowcy. W wyniku kontroli wykresówek ustalono, iż kierowca rozpoczął prowadzenie pojazdu  w niedzielę 13.04.2014r. i do momentu wypadku nie wykonał prawidłowego odpoczynku, co było bezpośrednią przyczyną zaśnięcia za kierownicą. Ponadto na uwagę zasługuje fakt, iż kierowca próbował ukrywać swój czas pracy poprzez całkowite lub częściowe niewypełnianie wykresówek, jednocześnie na innych wyrysowując odręcznie odpoczynek.
 

dw2.jpg

 
W sprawie zabezpieczono materiał dowodowy, który będzie podstawa do prowadzenia dalszego postępowania.
Inspektorzy Dolnośląskiego WITD  coraz częściej wzywani są do wypadków z udziałem ciężarówek i autobusów. Przyczyn takich zdarzeń należy upatrywać nie tylko w sytuacjach nadzwyczajnych mogących wystąpić na drodze, ale też wynikają one ze zwykłego przemęczenia. 
 

dw3.jpg

 
Kierowcy często starają się ukryć faktyczny czas pracy, wprowadzając nieprawdziwe informacje na wykresówki, czy używając urządzeń powodujących zapis w tachografie odpoczynku, podczas gdy pojazd w rzeczywistości jest w ruchu.
 

dw4.jpg

 

 
W opisywanej sytuacji, za wielkie szczęście należy uznać, iż kierowca zasypiając zjechał do rowu, a nie na przeciwległy pas ruchu.
 
Informacja prasowa za WITD Wrocław#2 cofboj

cofboj

    Advanced Member

  • Użytkownicy
  • PipPipPip
  • 197 postów

Napisano 20 kwiecień 2014 - 20:06

Koledzy nie warto ryzykować ,aby się przypodobać szefom. Bo potem to wy spędzacie święta w szpitalu z dala od najbliższych.  A prokurator i inne służby mają pełne ręce roboty.  A jak już się wyliżecie z ran to i tak zostajecie bez pracy , bo zniszczyliście czyjąś własność. Szef może wam zarzucić umyślne fałszerstwo na tacho /mimo iż wcześniej zapewniał że popiera/ . Może założyć wam sprawę o straty poniesione w wyniku utraty środka do zarobkowania, a to już są bardzo duże pieniądze.

 

Dlatego apeluję do was aby nie poddawać się presji szefa bo po wpadce to się będzie zapierał że nie wiedział nic o waszych przekrętach.#3 Gośćciapowaty_*

Gośćciapowaty_*
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2014 - 09:10

Przyłączam się do tego apelu. Szokuje mnie ten brak odpowiedzialności, wynikający jak przypuszczam, z lekceważenia ogromnego ( zupełnie nieproporcjonalnego do oczekiwanych korzyści ) ryzyka jakie biorą na siebie kierowcy. Dlatego uważam że należy o tym bez przerwy przypominać.

 

Dodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: WITD Wrocław, pojazd członowy, zmęczenie, wypadek, czas pracy, wykresówka, nieprawdziwe dane

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych