Skocz do zawartości


Zdjęcie
- - - - -

Magnes w kabinie kierowcy

WITD Gdańsk

Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 PrzPrz

PrzPrz

    Administrator II

  • Administratorzy
  • 155 postów

Napisano 08 luty 2015 - 23:56


MAGNES W KABINIE KIEROWCY


W dniu 27 stycznia 2015 roku Inspektorzy Transportu Drogowego z Gdańska zatrzymali na drodze nr 6 w Gdyni dwa pojazdy należące do polskich przewoźników, którymi wykonywano krajowy transport drogowy rzeczy. W pierwszym przypadku stwierdzono, iż kierowca używał magnesu w celu ukrycia rejestrowania przebytej drogi i czasu prowadzenia pojazdu.

Ciekawość inspektorów wzbudził fakt, iż pojazd został wyprodukowany po 1 października 2012 roku, a więc powinien być wyposażony w czujnik ruchu odporny na działanie magnesu oraz w drugi niezależny sygnał prędkości, który pochodzi z systemu ABS/ESP. W dalszej części szczegółowej kontroli ustalono, iż pojazd został wyposażony niedozwolony wyłącznik układu ABS zamontowany w kabinie kierowcy pod włącznikiem świateł przeciwmgłowych. Za stwierdzone naruszenia wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne zagrożone karą pieniężną, natomiast kierowcę ukarano mandatem karnym w wysokości 2 tys. zł. Ponadto zatrzymano dowód rejestracyjny ciągnika siodłowego ze względu na wyżej opisaną nieprawidłowość a pojazd skierowano na serwis celem demontażu niedozwolonego urządzenia.
 

20150127GD01.jpg
W drugim przypadku kierowca przewoził materiały niebezpieczne w ilościach, dla których wymagane jest oznakowanie pojazdu tablicami barwy pomarańczowej. Pomimo wymogu pojazd nie był wyposażony w tablice. W trakcie kontroli ujawniono także, że wyposażenie przeciwpożarowe od 2009 roku tj. daty produkcji nie zostało ani razu poddane okresowemu sprawdzeniu. Stwierdzone również brak wymaganej instrukcji pisemnej dla kierowcy. Wobec przewoźnika wszczęto postępowanie administracyjne w związku z popełnionymi naruszeniami.
 

20150127GD02.jpg


Informacja prasowa za WITD GdańskDodaj odpowiedź  Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: WITD Gdańsk

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych